Wednesday, September 17, 2014

Ai ratat meciurile de aseară? Iată rezumatele!

Benfica-Zenit Petersburg 0-2

După o victorie categorică în campionat scor 5-0 în deplasare pe terenul celor de la Setubal, Benfica nu a mai fost a fel de inspirată și ieri pierzând 0-2 acasă cu Zenit St. Petersburg. Portughezii au avut și un om în minus încă din minutul 17 la scorul de 1-0 pentru Zenit.

Click pe linkul de jos pentru rezumatul meciului!

Dortmund-Arsenal 2-0

Dortmund continuă seria victorilor trecând de cei de la Arsenal cu scorul de 2-0. Arsenal a părut o echipă ștearsă în Germania, Dortmund avănd 24 de ocazii de gol, de 6 ori mai mult decât tunarii.

Click pe linkul de jos pentru rezumat!

Galatasay-Anderlecht 1-1

După un meci prost în campionat 0-0 cu Eskisehirspor, Galatasaray a reușit aseară să scoată un punct în prelungiri acasă cu Anderlecht.

Click pe linkul de jos pentru rezumatul partidei!

Juventus-Malmo 2-0

Tevez revine cu o dublă în Champions League după o pauză de 5 ani!

Liverpool-Ludogorets 2-1

Un meci ce se anunța ușor pentru cei de la Liverpool, cu toate acestea, bulgarii de la Ludogorets au făcut o partidă superbă pe Anfield și doar o reușită în prelungiri a lui Steven Gerrard i-a oprit pe aceștia de a pleca cu un punct din Anglia.

Monaco-Leverkusen 1-0

Probabil toată lumea se aștepta ca Leverkusen să plece cu minim un punct din Franța ținând cont meciurile bune pe care le-a făcut până acum în acest sezon. Cu toate acestea, Monaco găsește calea spre victorie chiar și fără Falcao.

Olympiakos-Atletico Madrid 3-2

Surpriza serii a avut loc în Grecia acolo unde Mitroglu și compania au jucat senzațional împotriva celor de la Atletico Madrid. Vă reamintim că Altetico Madrid vine după o victorie 2-1 pe Santiago Bernabeu.

Click pe linkul de jos pentru rezumatul meciurilui!

Real Madrid-Basel 5-1

După un început de sezon ezitant, Real Madrid a arătat din nou că știe să facă spectacol, în fața celor de la Basel. Karim Benzema revine și el cu un gol superb.